Nasz projekt nosi nazwę „Panorama Powstania Warszawskiego szkic Zdobyć Pastę” i ma zostać zrealizowany w formie komiksu dokumentalnego. Planujemy, że ten komiks – książka, będzie scenariuszem do przyszłej filmowej panoramy. Panorama ta byłaby prezentowana w specjalnym pawilonie – rotundzie przed budynkiem obecnej Pasty na ul.
Jesteśmy na etapie intensywnych konsultacji z rysownikami, ilustratorami i twórcami komiksów. Szukamy stylu. Szukamy rozwiązań komiksowych, które w naszej powieści dokumentalnej w bardzo konkretny sposób przedstawią kluczowe sceny, przebieg walk, postaci historyczne. Celujemy w realizm i szczegółowość. Rysunek traktujemy jako istotny składnik naszej dokumentalnej rekonstrukcji.
  Wieloletnia, bardzo wnikliwa praca nad wybranym tematem czasami przynosi zaskakujące, niespodziewane odkrycia. Niektórzy dokumentaliści i reporterzy nazywają to tzw. „prezentem od tematu” jaki się dostaje za poniesiony trud.
Jest, jest, jest! Nareszcie po siedmiu latach oczekiwania, żebrania o pieniądze, po siedmiu latach upokorzeń, stresów i kryzysów, jest książka - "Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje Bazaru Różyckiego". Piękna dzięki talentowi graficznemu Andrzeja Bareckiego. Czy dobra? Czy będzie miała znaczenie w literaturze faktu? Nie
Choć prace na kawałku Bazaru Różyckiego należącym do miasta mają zakończyć się do końca roku, już na etapie koncepcji nie brakowało głosów krytycznych. W ramach pierwszej części modernizacji miasto postawiło zielone, blaszane pawilony, mające przypominać dawne budki. W drugim etapie prac władze Warszawy planują stworzyć

Aktualności

© Laboratorium Reportażu 2024