Zobacz więcej

Archiwum zdjęciowe i filmowe

Tutaj znajdziesz materiały zdjęciowe, które w trakcie pracy nad powieścią udało nam się zgromadzić. Niektóre z nich to prawdziwe skarby, które zawrzemy w finalnej wersji opowieści o Paście i Powstaniu Warszawskim.

Zobacz więcej

Tekst książki

W trakcie projektu powstało już kilkanaście wersji książki. Ciągła redakcja, szlifowanie materiału i kolejne odnalezione archiwa sprawiają, że powieść dokumentalna o Paście staje się coraz pełniejsza, a przez to wyrazistsza. Przeczytaj roboczy tekst książki, na podstawie którego powstaje m.in. scenariusz komiksy dokumentalnego.

Zobacz więcej

W poszukiwaniu stylu

Jesteśmy w trakcie intensywnych konsultacji ze scenarzystą przyszłego komiksu oraz rysownikami, którzy przełożą naszą opowieść na komiksowe plansze. Sprawdź, co nas inspiruje, gdy szukamy właściwego stylu dla graficznej wersji powieści dokumentalnej o zdobywaniu PAST-y.

Zobacz więcej

O projekcie

Zdobyć PAST-ę do opowieść dokumentalna o największym sukcesie Powstania Warszawskiego – odbiciu z rąk Niemców budynku Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej przez batalion „Kiliński”. W 80. rocznicę Powstania pragniemy wydać powieść dokumentalną połączoną z komiksem, pisaną metodą polifoniczną, głosami uczestników i świadków tamtych wydarzeń. Przeczytaj więcej o idei naszego projektu.

Śledź postępy projektu

Panorama Powstania Warszawskiego.

Szkic: Zdobyć PASTę

80. rocznica

Powstania Warszawskiego

© Laboratorium Reportażu 2024